Czy suplementy diety mogą wspomagać potencję?

Kobiety i mężczyźni często czuja się bezradni w przypadku wystąpienia problemów seksualnych. Częściej kwestie te dotyczą mężczyzn, wśród których około 10% cierpi na problemy z potencją. W grupie mężczyzn po pięćdziesiątym roku życia odsetek ten wynosi nawet 50%. Przyczyny powodujące zaburzenia mają bardzo różne podłoże, począwszy od istniejących chorób przewlekłych (cukrzyca, nadciśnienie), poprzez zmiany hormonalne uwarunkowane wiekiem, aż po poważne choroby neurologiczne czy nowotworowe. Co robić?

Dbać o aktywność fizyczną

Sprawność fizyczna i regularny ruch bardzo dobrze wpływają na problemy z potencją, zarówno w przypadku kobiet jak mężczyzn. Ruch dodatkowo podnosi poziom endorfin, a te sprzyjają sprawności w sypialni.

Prowadzić higieniczny tryb życia

Higieniczny tryb życia oznacza zdrowe odżywianie, odpowiednią ilość snu, dbanie o aktywność fizyczną i unikanie nadmiernego stresu. Nie zawsze udaje się spiąć wszystkie te elementy, a są one bardzo istotne dla satysfakcjonującego pożycia.

Zażywać suplementy

Ta rada dotyczy szczególnie tych osób, które z różnych powodów nie są w stanie zadbać o dobrze zbilansowaną dietę. Pomocne będą suplementy zawierające: L-arganinę, cytryniec chiński czy guaranę.

W przypadku wielu osób trudno jednoznacznie wskazać somatyczne podłoże zaburzeń potencji i wówczas przyczyn upatruje się w stylu życia, często powiązanym ze zbyt wysokim poziomem stresu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *