Dostępne formy naturalnych suplementów diety

Przyzwyczailiśmy się, że suplementy mają formę łatwych do połknięcia tabletek. Ta cecha w przeważającej mierze dotyczy suplementów syntetycznych. Natomiast produkty oparte na naturalnych substancjach roślinnych mają inną formę, co poza składem, pozwala szybko odróżnić, z jakim produktem mamy do czynienia. Oto kilka najczęstszych postaci, w których sprzedawane są naturalne suplementy.

Kapsułki

Kapsułki z płynną zawartością to jedna z dostępnych na rynku opcji. Taka forma zamknięcia substancji aktywnych pozwala na zachowanie ich pełnych właściwości oraz na unikanie stosowania sproszkowanych preparatów, które cechuje nieco niższa przyswajalność. Co ważne, substancja, z której wykonana jest kapsułka najczęściej nie zawiera odzwierzęcej żelatyny, może być więc bezpiecznie wdrożona do diety przez wegan i wegetarian.

Postać płynna

W tej postaci produkowana jest większość naturalnych produktów stanowiących uzupełnienie codziennej diety. W postaci płynnej najłatwiej jest połączyć kilka różnych ekstraktów roślinnych, stąd to właśnie w takiej formie sprzedawane są preparaty złożone, w których składzie znajduje się przynajmniej kilka różnych roślin.

Bez względu na formę, w jakiej zamknięte zostały dobroczynne składniki, zawsze należy upewnić się, w jaki sposób powinny być przechowywane. Kapsułkom najczęściej wystarczy zapewnić ciemne i stosunkowo chłodne miejsce, natomiast płyny po otwarciu często wymagają przechowywania w lodówce.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *