Jak wspomagać organizm w stanie przewlekłego zmęczenia?

Przewlekłe zmęczenie to problem dotykający coraz młodszych ludzi. Cierpią na nie zarówno uczniowie i studenci przeciążeni nadmiarem materiału, jak również pracownicy, od których pracodawcy wymagają coraz więcej. Chroniczne zmęczenie objawia się nieustającym wyczerpaniem fizycznym i psychicznym. Najlepszym lekarstwem na nie, jest niezakłócony sen, jednak długotrwały stres powoduje problemy z zasypianiem i długością nieprzerwanego snu. Jak radzić sobie z przewlekłym zmęczeniem? Poniżej przedstawiamy kilka porad.

Sen

W przypadku, gdy na nieprzerwany sen nie możemy poświęcić więcej niż 7 godzin, skutecznym sposobem na redukcję zmęczenia mogą okazać się krótsze drzemki w ciągu dnia. Snu nie da się niczym zastąpić, dlatego warto wykorzystać nawet krótsze chwile, by dać organizmowi czas na odpoczynek i choćby krótką regenerację.

Zbilansowana dieta

W okresach zwiększonego wysiłku fizycznego i psychicznego należy zadbać o prawidłowe zbilansowanie posiłków i ich regularne spożywanie. Zapewnią one systematyczne dostarczanie witamin, minerałów i innych składników odżywczych, które warunkują prawidłowe funkcjonowanie organizmu.

Naturalne suplementy diety

Produkty dedykowane osobom cierpiącym z przemęczenia to osobna grupa suplementów diety. Zawierają one składniki stymulujące układ odpornościowy, wspomagające procesy poznawcze, obniżające poziom stresu i przeciwdziałające zmęczeniu. W ich składzie najczęściej znajdują się żeń-szeń, guarana, miłorząb a także kompleksy witamin i minerałów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *