Naturalne suplementy

Suplementy diety najczęściej w swoim składzie mają wytworzone w sposób syntetyczne witaminy i składniki mineralne. Na rynku dostępne są również naturalne suplementy diety. Czym różnią się od tych syntetycznych?

Naturalny suplement diety

Naturalne suplementy diety zawierają skoncentrowaną dawkę witamin i składników odżywczych, których bazą są surowce roślinne. Do naturalnych suplementów pozyskuje się dodatkowo związki aktywne roślin, które stanowią istotną część składu.

Zalety naturalnych suplementów

Duża część naturalnych suplementów diety oparta jest na roślinach i ziołach pochodzących z Europy. Dzięki temu są one bardzo dobrze wchłaniane i przyswajane przez nasz organizm. Niektóre suplementy zawierają wyselekcjonowane składniki roślin z innych regionów świata, ale również one są bardzo dobrze tolerowane.

Problemem, który dotyczy wielu produktów syntetycznych, jest niska przyswajalność ich składników. Tymczasem składniki roślinne, które zawierają naturalne suplementy diety są bardzo dobrze przyswajane przez organizm. Dzięki temu znacznie trudniej jest je przedawkować, a oczekiwane efekty pojawiają się szybciej.

Działanie

Działanie naturalnych suplementów diety ukierunkowane jest przede wszystkim na wzmocnienie sił witalnych organizmu i wspieranie jego układu odpornościowego. Efekt ten powodowany jest obecnością związków czynnych: cukrów prostych, kwasów tłuszczowych, aminokwasów, śluzów i ich metabolitów, alkaloidów, garbników, flawonoidów, saponin i terpenów. W naturalnych suplementach wykorzystuje się również błonnik, który wspomaga pracę jelit.

Suplementy bazujące na ekstraktach roślin są droższe niż te oparte na składnikach syntetycznych. W tym przypadku nie warto oszczędzać i lepiej wydać więcej, za dużo lepszy produkt. Naturalne suplementy to niszowa półka, ale bardzo szybko się rozwija. Dlatego zanim zdecydujemy się na zakup warto zapoznać się z ofertą tych produktów na rynku, poznać opinie innych użytkowników oraz znaleźć dobrego sprzedawcę. Przede wszystkim należy również sprawdzić, jakie składniki aktywne są w danym suplemencie i jaki odsetek całego składu stanowią.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *