Suplementy diety wspomagające odchudzanie

Każdy, kto zmaga się z nadprogramowymi kilogramami wie, że nie jest łatwo się ich pozbyć. Nie istnieje cudowny lek czy inny środek, który uwolniłby od nadwagi. Na szczęście na rynku są suplementy, które mogą nas wspomóc w walce o szczuplejszą sylwetkę. Poniżej wymieniamy ich składniki wraz z mechanizmem odpowiadającym za wspomaganie redukcji wagi.

Zielona herbata

Składnikiem zielonej herbaty odpowiedzialnym za efekt regulacji i redukcji wagi są katechiny. Liczne badania potwierdzają, że u osób regularnie spożywających zwiększone ilości zielonej herbaty zaobserwowano spadek wagi, a także kilkuprocentowy ubytek tkanki tłuszczowej. Mechanizm ten przebiega w drodze zwiększonego wydalania lipidów i cholesterolu. Działanie i łatwość wyekstrahowania katechin z rośliny sprawiła, że zielona herbata stała się pożądanym składnikiem suplementów wspomagających redukcję wagi.

Kofeina

Kofeina to substancja czynna zawarta w kawie. Jej działanie dotyczące redukcji masy ciała zauważono już kilkadziesiąt lat temu, lecz mechanizm tego działania, nie został wciąż jednoznacznie udowodniony. Przypuszcza się, że wpływa ona na procesy metaboliczne poprzez stymulacje rozkładu tłuszczów w podskórnej tkance tłuszczowej i glikogenolizę w mięśniach szkieletowych. Osiągnięta w ten sposób szybsza przemiana materii, a szczególnie trawienie tłuszczów i stymulowanie wydzielania soków żołądkowych, pomagają w redukcji wagi.

Garcina cambogia

W Polsce znana szerzej pod nazwą tamaryndowiec malabarski, to roślina której przypisuje się silne właściwości redukujące wagę. Rzeczywiście tak jest. Jej unikalny składnik – kwas hydroksycytrynowy (HCA), przyspiesza metabolizm tłuszczu. Odpowiada również za ograniczenie łaknienia. Procesy te zachodzą w mechanizmie przyspieszenia i zwiększenia ilości transportowanych do mitochondriów kwasów tłuszczowych. U osób suplementujących HCA stosunkowo szybko dochodzi do zmniejszenia poziomu cholesterolu i trójglicerydów.

Wybierając suplement zawsze należy zwrócić uwagę na jego skład. Zdecydowanie lepszą przyswajalność biologiczną mają bowiem suplementy na bazie naturalnych składników, niż syntetycznych witamin i mikroelementów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *