Suplementy na piękne stopy

Stopy to dosyć problematyczna część ciała w zakresie pielęgnacji. Przez większą część dnia są zakryte co sprawia, że narażone są na wiele niepożądanych czynników. Niektóre z nich możemy na szczęście skutecznie eliminować.

Wygodne obuwie

Wygodne obuwie to absolutny priorytet w trosce o zdrową i piękną skórę stóp. Buty powinny być tak dobrane, by nie powodowały nadmiernego ucisku i żadnych otarć. Ważna jest również anatomiczna podeszwa pozwalająca na zachowanie naturalnego podtrzymania stopy. Dobrym rozwiązaniem będą wygodne buty Ecco znane z unikalnych rozwiązań, jakie w trosce o stopy stosuje ich producent.

Suplementy dla zdrowia stóp

Chociaż może się to wydawać nieprawdopodobne, to istnieją suplementy, które pomogą w trosce o elastyczną i wolną od spękań i spierzchnięć skórę stóp. W tej grupie znajdują się wszystkie produkty zawierające w swoim składzie zwiększoną dawkę witaminy A i E. Dzięki temu skóra całego ciała, w tym również stóp, zyskuje na elastyczności i nawilżeniu.

Pielęgnacja

W trosce o stopy pomoże również pielęgnacja oparta o naturalne składniki. Warto regularnie (nie częściej, niż raz w tygodniu) stosować peeling z łyżeczki cukru i dwóch łyżek oliwy. Wcieranie takiej mieszanki sprawi, że pozbędziemy się obumarłego naskórka, a jednocześnie skóra zostanie intensywnie natłuszczona.

O stopy warto zadbać szczególnie przed latem. Tylko piękne i zadbane stopy będą się dobrze prezentowały w letnich klapkach i sandałkach. Starajmy się do pielęgnacji wykorzystywać produkty oparte na naturalnych składnikach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *